Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. ASDC Gozzano 13 9 1 3 24 - 10 28
2. ASD Bra 12 8 2 2 17 - 6 26
3. P.D.H.A.E. 12 8 2 2 20 - 14 26
4. Caronnese 14 7 3 4 27 - 21 24
5. Sestri Levante 14 7 3 4 17 - 16 24
6. Castellanzese 13 6 3 4 23 - 21 21
7. ASD Imperia 14 6 3 5 13 - 10 21
8. ASD Calcio Chieri 1955 14 5 6 3 22 - 13 21
9. Sanremese 14 5 6 3 19 - 17 21
10. Lavagnese 12 5 3 4 17 - 19 18
11. Derthona 13 5 3 5 13 - 15 18
12. Folgore Caratese 13 4 6 3 15 - 16 18
13. Legnano2 11 4 3 4 17 - 19 15
14. ACSD Saluzzo 12 4 3 5 11 - 15 15
15. Arconatese 12 3 3 6 21 - 20 12
16. Borgosesia 11 3 2 6 10 - 16 11
17. Casale 13 2 4 7 9 - 15 10
18. Fossano 13 2 3 8 11 - 23 9
19. Vado 14 2 3 9 11 - 22 9
20. Citta di Varese 12 1 2 9 9 - 18 5

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Seregno 12 8 0 4 21 - 15 24
2. Crema 12 6 5 1 29 - 19 23
3. Casatese Rogoredo 12 6 3 3 21 - 11 21
4. NibionnoOggiono 11 5 5 1 15 - 11 20
5. Brusaporto 12 6 2 4 17 - 15 20
6. Real Calepina 11 5 4 2 17 - 13 19
7. Adrense 12 5 4 3 18 - 11 19
8. Calvina 12 5 4 3 16 - 15 19
9. Cavenago Fanfulla 12 5 3 4 16 - 10 18
10. Sona 12 5 3 4 17 - 14 18
11. Virtus Bergamo Alzanoseriate 12 4 4 4 14 - 14 16
12. Villa D'Alme 11 3 4 4 15 - 22 13
13. AS Vis Nova Giussano 11 3 2 6 11 - 22 11
14. Caravaggio 12 2 4 6 12 - 21 10
15. Breno 10 1 6 3 10 - 14 9
16. Scanzorosciate 12 2 3 7 6 - 14 9
17. Tritium 12 2 2 8 15 - 22 8
18. Pontisola 12 1 4 7 11 - 18 7

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. ASD Manzanese 13 7 3 3 30 - 21 24
2. Mestre 14 7 3 4 20 - 15 24
3. Belluno 14 6 5 3 17 - 14 23
4. Trento 11 6 4 1 21 - 13 22
5. Clodiense 11 6 2 3 17 - 15 20
6. Cjarlins Muzane 12 5 5 2 18 - 17 20
7. Delta Calcio Rovigo 10 6 1 3 13 - 11 19
8. Adriese 14 5 4 5 15 - 14 19
9. Montebelluna 12 5 3 4 13 - 11 18
10. Luparense 11 5 2 4 19 - 16 17
11. Virtus Bolzano 12 4 5 3 20 - 13 17
12. Este 13 4 5 4 19 - 19 17
13. Caldiero Terme 13 4 5 4 15 - 16 17
14. Cartigliano 13 3 7 3 12 - 14 16
15. ArzignanoChiampo 13 3 5 5 11 - 11 14
16. Ambrosiana 13 3 4 6 17 - 22 13
17. Union Feltre 14 3 3 8 20 - 27 12
18. Union San Giorgio-Sedico 14 2 5 7 17 - 22 11
19. Campodarsego 8 1 2 5 4 - 13 5
20. Chions 13 0 5 8 10 - 24 5

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. Aglianese 11 8 2 1 24 - 14 26
2. Fiorenzuola 11 7 2 2 24 - 9 23
3. Pro Livorno 1919 Sorgenti 12 7 1 4 27 - 19 22
4. Lentigione 12 5 6 1 20 - 13 21
5. Correggese 9 6 1 2 19 - 15 19
6. AC Prato 11 5 4 2 15 - 9 19
7. Mezzolara 11 5 3 3 15 - 12 18
8. Rimini 10 5 2 3 18 - 11 17
9. Real Forte Querceta 11 4 4 3 12 - 12 16
10. GS Bagnolese 11 4 2 5 16 - 14 14
11. Forli 8 4 1 3 9 - 12 13
12. Progresso Sambizanga2 10 3 4 3 17 - 18 13
13. Sammaurese 11 3 2 6 14 - 18 11
14. SSDRL Marignanese Calcio 12 2 4 6 14 - 18 10
15. Seravezza 10 2 2 6 10 - 13 8
16. Sasso Marconi 12 2 2 8 10 - 23 8
17. Ghivizzano Borgoamozzano 12 1 3 8 12 - 24 6
18. Corticella 10 1 1 8 8 - 30 4

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Tiferno Lerchi 11 6 3 2 19 - 13 21
2. Cannara 11 6 2 3 20 - 14 20
3. Siena 10 5 3 2 14 - 9 18
4. Trestina 11 5 3 3 13 - 12 18
5. Aquila Montevarchi 9 5 1 3 21 - 13 16
6. ASD Trastevere 10 5 1 4 12 - 10 16
7. Gavorrano 11 4 4 3 15 - 12 16
8. Flaminia 11 4 4 3 12 - 13 16
9. Sangiovannese 11 4 3 4 14 - 13 15
10. Ostia Mare 12 4 3 5 20 - 20 15
11. Foligno 9 4 2 3 12 - 14 14
12. Lornano Badesse 11 4 2 5 11 - 11 14
13. Montespaccato 11 4 1 6 10 - 16 13
14. Sinalunghese 11 2 5 4 10 - 13 11
15. Grassina 12 2 5 5 11 - 18 11
16. Pianese 12 2 4 6 10 - 13 10
17. San Donato 6 2 2 2 4 - 6 8
18. Scandicci 9 1 2 6 7 - 15 5

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. Castelnuovo Vomano 12 7 1 4 19 - 14 22
2. Campobasso 9 6 2 1 24 - 8 20
3. San Nicolo 10 6 2 2 20 - 10 20
4. Rieti 11 6 2 3 11 - 8 20
5. Cynthia 11 5 4 2 16 - 10 19
6. Vastogirardi 10 4 4 2 15 - 10 16
7. ASD Pineto 11 4 4 3 11 - 8 16
8. Recanatese 7 4 3 0 11 - 3 15
9. Montegiorgio 9 4 2 3 16 - 15 14
10. Atletico SFF 11 3 5 3 10 - 9 14
11. Castelfidardo 9 3 4 2 8 - 7 13
12. Aprilia 11 3 3 5 9 - 20 12
13. Tolentino 10 2 5 3 13 - 14 11
14. Matese 11 3 1 7 16 - 20 10
15. Vastese 10 1 5 4 11 - 17 8
16. Real Giulianova 10 1 3 6 4 - 11 6
17. Olympia Agnonese 7 0 2 5 4 - 19 2
18. ASD Porto Sant Elpidio 9 0 2 7 3 - 18 2

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. Monterosi 10 8 2 0 18 - 6 26
2. US Latina 10 8 1 1 24 - 6 25
3. Savoia 12 6 3 3 16 - 9 21
4. Nocerina 11 6 2 3 20 - 11 20
5. Vis Artena 11 6 1 4 19 - 12 19
6. Muravera 9 5 3 1 15 - 9 18
7. ASD Lanusei 12 4 3 5 16 - 14 15
8. Cassino 12 4 3 5 12 - 17 15
9. Carbonia 10 3 5 2 15 - 11 14
10. Insieme Formia 8 4 1 3 15 - 9 13
11. Afragolese 12 4 1 7 17 - 22 13
12. Gladiator 12 2 6 4 10 - 12 12
13. Arzachena 9 2 5 2 10 - 10 11
14. Latte Dolce 12 2 5 5 12 - 16 11
15. Giugliano 10 3 1 6 7 - 22 10
16. Team Nuova Florida 2005 11 2 4 5 11 - 21 10
17. Torres 11 1 3 7 6 - 16 6
18. Nola 12 0 5 7 6 - 26 5

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. Casarano 12 6 5 1 23 - 13 23
2. Team Altamura 12 6 2 4 23 - 18 20
3. AZ Picerno ASD 11 5 4 2 17 - 10 19
4. Sorrento 11 5 4 2 16 - 14 19
5. Taranto 9 5 3 1 12 - 7 18
6. Lavello 11 4 6 1 22 - 15 18
7. Brindisi 11 5 2 4 11 - 14 17
8. Nardo 12 5 2 5 11 - 16 17
9. Fidelis Andria 11 4 4 3 11 - 8 16
10. Sporting Fulgor Molfetta 11 4 3 4 11 - 13 15
11. Audace Cerignola 12 3 6 3 16 - 13 15
12. Aversa Normanna 12 4 2 6 16 - 17 14
13. Portici 11 4 1 6 23 - 22 13
14. Francavilla1 12 3 4 5 9 - 15 13
15. Bitonto 11 3 3 5 13 - 16 12
16. Gravina 11 2 3 6 14 - 17 9
17. Citta di Fasano 10 1 3 6 6 - 15 6
18. Puteolana 10 1 3 6 7 - 18 6

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Messina 12 7 4 1 16 - 9 25
2. San Luca 12 6 3 3 16 - 14 21
3. Acireale 10 6 2 2 17 - 8 20
4. Citta di Messina 10 6 2 2 10 - 5 20
5. Santa Maria Cilento 10 4 5 1 15 - 6 17
6. Gelbison Cilento 11 4 5 2 20 - 15 17
7. Dattilo Noir 11 5 1 5 18 - 14 16
8. Calcio Biancavilla 1990 11 5 1 5 11 - 11 16
9. Cittanovese 11 5 1 5 18 - 19 16
10. Paterno 11 4 3 4 12 - 9 15
11. Rotonda 11 4 3 4 10 - 12 15
12. Licata 12 4 3 5 10 - 10 15
13. Castrovillari 8 3 3 2 9 - 7 12
14. Roccella 11 3 1 7 6 - 14 10
15. Marina di Ragusa 9 2 3 4 6 - 8 9
16. Troina 9 2 3 4 5 - 8 9
17. Sant'Agata 12 2 3 7 12 - 22 9
18. Rende 11 0 2 9 7 - 27 2

Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. Sestri Levante 7 6 1 0 12 - 6 19
2. ASDC Gozzano 7 6 0 1 16 - 4 18
3. P.D.H.A.E. 5 5 0 0 9 - 2 15
4. ASD Bra 6 4 2 0 9 - 1 14
5. Caronnese 7 4 2 1 16 - 9 14
6. ASD Imperia 7 4 2 1 8 - 3 14
7. ASD Calcio Chieri 1955 7 3 4 0 13 - 5 13
8. Castellanzese 6 4 0 2 16 - 11 12
9. Lavagnese 6 3 2 1 12 - 10 11
10. Sanremese 7 2 5 0 9 - 6 11
11. Borgosesia 5 3 1 1 6 - 3 10
12. ACSD Saluzzo 6 3 1 2 6 - 7 10
13. Derthona 6 3 0 3 8 - 7 9
14. Legnano2 6 2 2 2 7 - 6 8
15. Folgore Caratese 7 2 2 3 8 - 11 8
16. Arconatese 6 2 1 3 16 - 12 7
17. Fossano 7 2 1 4 6 - 13 7
18. Casale 7 1 3 3 3 - 6 6
19. Vado 7 1 3 3 5 - 8 6
20. Citta di Varese 6 0 0 6 1 - 10 0

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Brusaporto 6 5 1 0 12 - 2 16
2. Seregno 6 5 0 1 12 - 6 15
3. Cavenago Fanfulla 6 4 1 1 12 - 2 13
4. Adrense 6 4 0 2 8 - 3 12
5. Crema 6 3 3 0 15 - 10 12
6. Calvina 6 3 2 1 8 - 4 11
7. Casatese Rogoredo 6 3 1 2 13 - 6 10
8. Villa D'Alme 6 2 4 0 9 - 7 10
9. NibionnoOggiono 6 2 4 0 6 - 4 10
10. Sona 6 2 2 2 11 - 8 8
11. Real Calepina 6 2 2 2 8 - 8 8
12. Virtus Bergamo Alzanoseriate 6 2 1 3 7 - 8 7
13. Scanzorosciate 6 2 1 3 4 - 6 7
14. Breno 4 1 3 0 6 - 4 6
15. AS Vis Nova Giussano 5 2 0 3 8 - 14 6
16. Pontisola 6 1 3 2 7 - 8 6
17. Caravaggio 6 1 2 3 6 - 10 5
18. Tritium 6 1 1 4 9 - 10 4

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. Virtus Bolzano 7 4 3 0 16 - 6 15
2. Delta Calcio Rovigo 6 4 1 1 8 - 6 13
3. ASD Manzanese 7 3 2 2 14 - 11 11
4. Montebelluna 7 3 2 2 7 - 8 11
5. Cartigliano 8 2 5 1 9 - 7 11
6. Trento 4 3 1 0 8 - 4 10
7. Clodiense 5 3 1 1 7 - 6 10
8. Mestre 6 3 1 2 7 - 8 10
9. Belluno 6 2 4 0 6 - 4 10
10. Adriese 8 3 1 4 8 - 9 10
11. Ambrosiana 6 2 2 2 11 - 11 8
12. Cjarlins Muzane 6 2 2 2 9 - 13 8
13. Este 7 2 2 3 11 - 13 8
14. Luparense 5 2 1 2 7 - 7 7
15. Union San Giorgio-Sedico 6 2 1 3 6 - 6 7
16. Union Feltre 6 2 1 3 10 - 11 7
17. ArzignanoChiampo 6 1 3 2 6 - 6 6
18. Caldiero Terme 6 1 3 2 5 - 7 6
19. Chions 8 0 2 6 6 - 17 2
20. Campodarsego 4 0 1 3 0 - 7 1

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. Correggese 5 5 0 0 14 - 5 15
2. Fiorenzuola 5 4 1 0 14 - 4 13
3. Aglianese 5 4 1 0 11 - 3 13
4. Pro Livorno 1919 Sorgenti 6 4 0 2 14 - 6 12
5. AC Prato 6 3 2 1 6 - 4 11
6. Rimini 5 3 1 1 10 - 4 10
7. Lentigione 6 2 4 0 12 - 7 10
8. Forli 4 3 0 1 6 - 6 9
9. GS Bagnolese 5 3 0 2 10 - 6 9
10. Mezzolara 5 2 2 1 10 - 8 8
11. Real Forte Querceta 6 2 2 2 4 - 4 8
12. Progresso Sambizanga2 5 2 1 2 8 - 10 7
13. Sammaurese 6 2 1 3 7 - 9 7
14. Seravezza 5 2 0 3 7 - 7 6
15. Sasso Marconi 6 1 2 3 6 - 12 5
16. Corticella 5 1 1 3 6 - 13 4
17. SSDRL Marignanese Calcio 6 0 3 3 6 - 9 3
18. Ghivizzano Borgoamozzano 6 0 2 4 5 - 11 2

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Trestina 6 5 1 0 10 - 5 16
2. Aquila Montevarchi 4 4 0 0 12 - 4 12
3. Lornano Badesse 5 3 1 1 5 - 1 10
4. ASD Trastevere 5 3 0 2 8 - 4 9
5. Cannara 5 3 0 2 8 - 7 9
6. Tiferno Lerchi 6 2 3 1 8 - 6 9
7. Gavorrano 5 2 2 1 8 - 3 8
8. Siena 6 2 2 2 6 - 7 8
9. Flaminia 6 2 2 2 6 - 8 8
10. Foligno 4 2 1 1 5 - 6 7
11. Montespaccato 5 2 1 2 7 - 8 7
12. Pianese 6 2 1 3 8 - 7 7
13. Ostia Mare 6 2 1 3 10 - 10 7
14. Sangiovannese 5 1 3 1 3 - 3 6
15. San Donato 3 1 2 0 2 - 1 5
16. Sinalunghese 5 1 1 3 5 - 9 4
17. Scandicci 6 0 2 4 5 - 10 2
18. Grassina 6 0 2 4 6 - 14 2

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. Campobasso 5 5 0 0 17 - 3 15
2. Cynthia 5 4 1 0 10 - 4 13
3. San Nicolo 4 3 1 0 11 - 2 10
4. Recanatese 4 3 1 0 8 - 1 10
5. Rieti 5 3 1 1 7 - 4 10
6. Castelfidardo 5 2 3 0 4 - 2 9
7. Castelnuovo Vomano 6 3 0 3 9 - 9 9
8. ASD Pineto 6 2 3 1 7 - 6 9
9. Montegiorgio 4 2 2 0 6 - 2 8
10. Vastogirardi 4 2 2 0 5 - 2 8
11. Atletico SFF 6 2 2 2 5 - 3 8
12. Matese 6 2 1 3 10 - 8 7
13. Aprilia 6 2 1 3 8 - 13 7
14. Vastese 6 1 3 2 8 - 10 6
15. Tolentino 4 0 3 1 6 - 7 3
16. Olympia Agnonese 3 0 1 2 1 - 8 1
17. ASD Porto Sant Elpidio 4 0 1 3 0 - 7 1
18. Real Giulianova 6 0 1 5 0 - 8 1

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. Monterosi 6 6 0 0 14 - 4 18
2. Nocerina 6 5 1 0 15 - 3 16
3. US Latina 5 5 0 0 15 - 2 15
4. Cassino 6 3 2 1 9 - 7 11
5. Savoia 6 3 2 1 5 - 3 11
6. Vis Artena 5 3 0 2 9 - 7 9
7. Muravera 4 2 2 0 6 - 4 8
8. Carbonia 5 2 2 1 7 - 6 8
9. ASD Lanusei 6 2 2 2 8 - 5 8
10. Gladiator 6 1 4 1 4 - 4 7
11. Insieme Formia 3 2 0 1 4 - 3 6
12. Giugliano 4 2 0 2 4 - 9 6
13. Arzachena 5 1 3 1 7 - 7 6
14. Afragolese 6 2 0 4 12 - 14 6
15. Team Nuova Florida 2005 6 1 3 2 5 - 6 6
16. Latte Dolce 6 1 3 2 5 - 6 6
17. Torres 6 1 2 3 5 - 7 5
18. Nola 6 0 1 5 2 - 16 1

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. Casarano 6 5 1 0 15 - 5 16
2. Sporting Fulgor Molfetta 6 4 2 0 7 - 1 14
3. Team Altamura 6 4 0 2 12 - 7 12
4. Nardo 6 4 0 2 7 - 5 12
5. Lavello 5 3 2 0 12 - 5 11
6. Brindisi 5 3 2 0 9 - 5 11
7. Audace Cerignola 6 3 2 1 11 - 5 11
8. Portici 5 3 1 1 15 - 9 10
9. Sorrento 6 3 1 2 9 - 10 10
10. Taranto 4 3 0 1 6 - 4 9
11. Fidelis Andria 6 2 3 1 6 - 3 9
12. AZ Picerno ASD 5 2 2 1 7 - 5 8
13. Aversa Normanna 6 2 2 2 8 - 6 8
14. Francavilla1 6 2 2 2 8 - 8 8
15. Bitonto 5 2 1 2 5 - 6 7
16. Gravina 5 1 3 1 8 - 7 6
17. Citta di Fasano 6 1 3 2 4 - 6 6
18. Puteolana 6 1 3 2 6 - 9 6

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Messina 6 5 1 0 9 - 3 16
2. Licata 6 4 2 0 9 - 2 14
3. San Luca 6 4 2 0 10 - 6 14
4. Acireale 5 4 1 0 8 - 1 13
5. Calcio Biancavilla 1990 5 4 0 1 9 - 5 12
6. Citta di Messina 5 4 0 1 7 - 3 12
7. Gelbison Cilento 6 3 3 0 9 - 6 12
8. Santa Maria Cilento 5 3 2 0 9 - 1 11
9. Rotonda 5 3 1 1 7 - 4 10
10. Paterno 6 3 1 2 9 - 6 10
11. Dattilo Noir 5 3 0 2 6 - 4 9
12. Castrovillari 5 2 3 0 7 - 4 9
13. Troina 4 2 2 0 4 - 1 8
14. Cittanovese 5 2 1 2 7 - 11 7
15. Sant'Agata 6 2 1 3 6 - 11 7
16. Marina di Ragusa 5 1 2 2 4 - 5 5
17. Roccella 6 1 1 4 3 - 8 4
18. Rende 5 0 1 4 2 - 12 1

Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. ASD Bra 6 4 0 2 8 - 5 12
2. P.D.H.A.E. 7 3 2 2 11 - 12 11
3. ASDC Gozzano 6 3 1 2 8 - 6 10
4. Folgore Caratese 6 2 4 0 7 - 5 10
5. Sanremese 7 3 1 3 10 - 11 10
6. Caronnese 7 3 1 3 11 - 12 10
7. Castellanzese 7 2 3 2 7 - 10 9
8. Derthona 7 2 3 2 5 - 8 9
9. ASD Calcio Chieri 1955 7 2 2 3 9 - 8 8
10. Legnano2 5 2 1 2 10 - 13 7
11. Lavagnese 6 2 1 3 5 - 9 7
12. ASD Imperia 7 2 1 4 5 - 7 7
13. Citta di Varese 6 1 2 3 8 - 8 5
14. ACSD Saluzzo 6 1 2 3 5 - 8 5
15. Arconatese 6 1 2 3 5 - 8 5
16. Sestri Levante 7 1 2 4 5 - 10 5
17. Casale 6 1 1 4 6 - 9 4
18. Vado 7 1 0 6 6 - 14 3
19. Fossano 6 0 2 4 5 - 10 2
20. Borgosesia 6 0 1 5 4 - 13 1

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Real Calepina 5 3 2 0 9 - 5 11
2. Crema 6 3 2 1 14 - 9 11
3. Casatese Rogoredo 6 3 2 1 8 - 5 11
4. NibionnoOggiono 5 3 1 1 9 - 7 10
5. Sona 6 3 1 2 6 - 6 10
6. Seregno 6 3 0 3 9 - 9 9
7. Virtus Bergamo Alzanoseriate 6 2 3 1 7 - 6 9
8. Calvina 6 2 2 2 8 - 11 8
9. Adrense 6 1 4 1 10 - 8 7
10. Cavenago Fanfulla 6 1 2 3 4 - 8 5
11. Caravaggio 6 1 2 3 6 - 11 5
12. AS Vis Nova Giussano 6 1 2 3 3 - 8 5
13. Tritium 6 1 1 4 6 - 12 4
14. Brusaporto 6 1 1 4 5 - 13 4
15. Villa D'Alme 5 1 0 4 6 - 15 3
16. Breno 6 0 3 3 4 - 10 3
17. Scanzorosciate 6 0 2 4 2 - 8 2
18. Pontisola 6 0 1 5 4 - 10 1

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. Mestre 8 4 2 2 13 - 7 14
2. ASD Manzanese 6 4 1 1 16 - 10 13
3. Belluno 8 4 1 3 11 - 10 13
4. Cjarlins Muzane 6 3 3 0 9 - 4 12
5. Trento 7 3 3 1 13 - 9 12
6. Caldiero Terme 7 3 2 2 10 - 9 11
7. Luparense 6 3 1 2 12 - 9 10
8. Clodiense 6 3 1 2 10 - 9 10
9. Adriese 6 2 3 1 7 - 5 9
10. Este 6 2 3 1 8 - 6 9
11. ArzignanoChiampo 7 2 2 3 5 - 5 8
12. Montebelluna 5 2 1 2 6 - 3 7
13. Delta Calcio Rovigo 4 2 0 2 5 - 5 6
14. Cartigliano 5 1 2 2 3 - 7 5
15. Ambrosiana 7 1 2 4 6 - 11 5
16. Union Feltre 8 1 2 5 10 - 16 5
17. Campodarsego 4 1 1 2 4 - 6 4
18. Union San Giorgio-Sedico 8 0 4 4 11 - 16 4
19. Chions 5 0 3 2 4 - 7 3
20. Virtus Bolzano 5 0 2 3 4 - 7 2

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. Aglianese 6 4 1 1 13 - 11 13
2. Lentigione 6 3 2 1 8 - 6 11
3. Fiorenzuola 6 3 1 2 10 - 5 10
4. Mezzolara 6 3 1 2 5 - 4 10
5. Pro Livorno 1919 Sorgenti 6 3 1 2 13 - 13 10
6. AC Prato 5 2 2 1 9 - 5 8
7. Real Forte Querceta 5 2 2 1 8 - 8 8
8. Rimini 5 2 1 2 8 - 7 7
9. SSDRL Marignanese Calcio 6 2 1 3 8 - 9 7
10. Progresso Sambizanga2 5 1 3 1 9 - 8 6
11. GS Bagnolese 6 1 2 3 6 - 8 5
12. Forli 4 1 1 2 3 - 6 4
13. Correggese 4 1 1 2 5 - 10 4
14. Sammaurese 5 1 1 3 7 - 9 4
15. Ghivizzano Borgoamozzano 6 1 1 4 7 - 13 4
16. Sasso Marconi 6 1 0 5 4 - 11 3
17. Seravezza 5 0 2 3 3 - 6 2
18. Corticella 5 0 0 5 2 - 17 0

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Tiferno Lerchi 5 4 0 1 11 - 7 12
2. Cannara 6 3 2 1 12 - 7 11
3. Siena 4 3 1 0 8 - 2 10
4. Sangiovannese 6 3 0 3 11 - 10 9
5. Grassina 6 2 3 1 5 - 4 9
6. Flaminia 5 2 2 1 6 - 5 8
7. Ostia Mare 6 2 2 2 10 - 10 8
8. Gavorrano 6 2 2 2 7 - 9 8
9. Foligno 5 2 1 2 7 - 8 7
10. ASD Trastevere 5 2 1 2 4 - 6 7
11. Sinalunghese 6 1 4 1 5 - 4 7
12. Montespaccato 6 2 0 4 3 - 8 6
13. Aquila Montevarchi 5 1 1 3 9 - 9 4
14. Lornano Badesse 6 1 1 4 6 - 10 4
15. Scandicci 3 1 0 2 2 - 5 3
16. San Donato 3 1 0 2 2 - 5 3
17. Pianese 6 0 3 3 2 - 6 3
18. Trestina 5 0 2 3 3 - 7 2

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. Castelnuovo Vomano 6 4 1 1 10 - 5 13
2. San Nicolo 6 3 1 2 9 - 8 10
3. Rieti 6 3 1 2 4 - 4 10
4. Vastogirardi 6 2 2 2 10 - 8 8
5. Tolentino 6 2 2 2 7 - 7 8
6. ASD Pineto 5 2 1 2 4 - 2 7
7. Montegiorgio 5 2 0 3 10 - 13 6
8. Atletico SFF 5 1 3 1 5 - 6 6
9. Cynthia 6 1 3 2 6 - 6 6
10. Recanatese 3 1 2 0 3 - 2 5
11. Campobasso 4 1 2 1 7 - 5 5
12. Real Giulianova 4 1 2 1 4 - 3 5
13. Aprilia 5 1 2 2 1 - 7 5
14. Castelfidardo 4 1 1 2 4 - 5 4
15. Matese 5 1 0 4 6 - 12 3
16. Vastese 4 0 2 2 3 - 7 2
17. Olympia Agnonese 4 0 1 3 3 - 11 1
18. ASD Porto Sant Elpidio 5 0 1 4 3 - 11 1

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. US Latina 5 3 1 1 9 - 4 10
2. Muravera 5 3 1 1 9 - 5 10
3. Savoia 6 3 1 2 11 - 6 10
4. Vis Artena 6 3 1 2 10 - 5 10
5. Monterosi 4 2 2 0 4 - 2 8
6. Insieme Formia 5 2 1 2 11 - 6 7
7. ASD Lanusei 6 2 1 3 8 - 9 7
8. Afragolese 6 2 1 3 5 - 8 7
9. Carbonia 5 1 3 1 8 - 5 6
10. Arzachena 4 1 2 1 3 - 3 5
11. Gladiator 6 1 2 3 6 - 8 5
12. Latte Dolce 6 1 2 3 7 - 10 5
13. Nocerina 5 1 1 3 5 - 8 4
14. Team Nuova Florida 2005 5 1 1 3 6 - 15 4
15. Cassino 6 1 1 4 3 - 10 4
16. Giugliano 6 1 1 4 3 - 13 4
17. Nola 6 0 4 2 4 - 10 4
18. Torres 5 0 1 4 1 - 9 1

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. AZ Picerno ASD 6 3 2 1 10 - 5 11
2. Taranto 5 2 3 0 6 - 3 9
3. Sorrento 5 2 3 0 7 - 4 9
4. Team Altamura 6 2 2 2 11 - 11 8
5. Fidelis Andria 5 2 1 2 5 - 5 7
6. Casarano 6 1 4 1 8 - 8 7
7. Lavello 6 1 4 1 10 - 10 7
8. Aversa Normanna 6 2 0 4 8 - 11 6
9. Brindisi 6 2 0 4 2 - 9 6
10. Bitonto 6 1 2 3 8 - 10 5
11. Francavilla1 6 1 2 3 1 - 7 5
12. Nardo 6 1 2 3 4 - 11 5
13. Audace Cerignola 6 0 4 2 5 - 8 4
14. Gravina 6 1 0 5 6 - 10 3
15. Portici 6 1 0 5 8 - 13 3
16. Sporting Fulgor Molfetta 5 0 1 4 4 - 12 1
17. Citta di Fasano 4 0 0 4 2 - 9 0
18. Puteolana 4 0 0 4 1 - 9 0

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Cittanovese 6 3 0 3 11 - 8 9
2. Messina 6 2 3 1 7 - 6 9
3. Citta di Messina 5 2 2 1 3 - 2 8
4. Acireale 5 2 1 2 9 - 7 7
5. Dattilo Noir 6 2 1 3 12 - 10 7
6. San Luca 6 2 1 3 6 - 8 7
7. Roccella 5 2 0 3 3 - 6 6
8. Santa Maria Cilento 5 1 3 1 6 - 5 6
9. Gelbison Cilento 5 1 2 2 11 - 9 5
10. Paterno 5 1 2 2 3 - 3 5
11. Rotonda 6 1 2 3 3 - 8 5
12. Marina di Ragusa 4 1 1 2 2 - 3 4
13. Calcio Biancavilla 1990 6 1 1 4 2 - 6 4
14. Castrovillari 3 1 0 2 2 - 3 3
15. Sant'Agata 6 0 2 4 6 - 11 2
16. Troina 5 0 1 4 1 - 7 1
17. Licata 6 0 1 5 1 - 8 1
18. Rende 6 0 1 5 5 - 15 1
Best bookmakers rating
1 Bonus: 100$ Make bet!
2 Bonus: 30 Euro Make bet!
3 Bonus: 100$ Make bet!
4 Bonus: 20 Euro Make bet!